CHP Sakarya il yöneticileri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu

CHP Sakarya il yöneticileri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu

CHP Sakarya il yöneticileri Atatürk Anıtı’na çelenk sundu

Cumhuriyet Halk Partisi  İstanbul il yöneticileri, partinin 100. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sundu. Törende konuşan CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Saniye Yurdakul, partinin 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi ve tecrübesiyle çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi miraslarından biri olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul il yöneticileri, partinin 100. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Sakarya Demokrasi Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Partililerin de katıldığı törende, CHP Sakaryal İl Başkan Cengiz Çiçek ‘in anıta çelenk sunmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Törende konuşan Çiçek, bir milletin esaretten kurtuluşuna ve ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin parçası olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

CHP’nin Atatürk’ün izinde, Cumhuriyetin asırlık yolculuğuna eşlik etmiş bir parti olduğunu belirten Çiçek, “Öyle ki dünyada 100. yaşına erişmiş sayılı siyasi partiden birisi olma şerefine de sahiptir. Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi ve tecrübesiyle çağdaş Türkiye’nin en önemli siyasi miraslarından biridir. Bu miras sadece bize değil, büyük Atatürk tarafından milletimizin her bir ferdine emanet edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partililer olarak sorumluluklarının farkında olduklarını dile getiren Çiçek, bu coğrafyanın renklerini ve dokusunu kucaklayarak, ülkemizin ulusal birliğini ve değerlerini yüceltmeye devam edeceklerini anlattı.

Çiçek, hep birlikte Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacaklarına olan inançlarının tam olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Ülkemizi ikinci yüzyılımızda gerçek bir demokrasiye kavuşturmak, tıpkı geçmişte olduğu gibi ülkemizi muasır medeniyetler tarafından örnek alınan ve yurttaşlarımızı her bakımdan gurur duydukları bir ülkede yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz. Geçmişin mirasıyla yeni yüzyıla ilerleyen partimiz, ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam edecektir.”

Etiketler

Fehmi Duman