Ecevit Keleş, emeklilerin sesi oldu

Ecevit Keleş, emeklilerin sesi oldu

ECEVİT KELEŞ: BU USULSÜZ KARARI ANAYASA MAHKEMESİNE TAŞIDIK!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) PM Üyesi Ecevit Keleş, Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı olduğu için emekli ikramiyesinden yararlanamayan emeklilerin sesi oldu. Keleş:” Bu usulsüz kararı Anayasa Mahkemesine taşıyoruz”dedi.

Siyasetçi Keleş, Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı olduğu için emekli ikramiyesinden yararlanamayacak olan vatandaşların sesi oldu. İktidar, her konuda olduğu gibi bu konuda da usulsüz iş yaptığını ifade eden Keleş şunları söyledi:” Genel seçim zamanı emeklilerin oyunu almak için türlü vaatlerde bulunan iktidar seçimden hemen sonra emeklileri yalnız bırakmaya ve vaatlerini gerçekleştirmemeye devam ediyor. Biz iktidarın emekli maaşlarına zam yapmasını, emeklileri insani şartlar altında yaşatmasını beklerken iktidar tam aksine emekliyi yoksulluk ve açlık sınırı altında bırakmaya mahkum ediyor. Emekliyi alenen görmezden geliyor.

“MİLYONLARCA EMEKLİNİN HAKKINI SAVUNACAĞIZ”

Maaşa zam yapmayan iktidar, üstüne bir de Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla emeklilere vereceği 5 Bin TL’lik ikramiyeden birçok emekliyi mahrum bırakıyor. Çalışan emekliye 5 Bin TL’lik ikramiye vermeyeceğiz diyerek çalışmak zorunda kalan emekliyi daha da mağdur ediyor. Hem maaşlara zam yapmıyor hem 5 bin TL’lik ikramiye ile emeklilerin gözünü boyamaya çalışıyor hem de o ikramiyeyi de her emekliye vermeyeceğiz diye şart koşuyor. Bu yapılan adaletsizliktir, hukuksuzluktur, vicdansızlıktır. Fakat iktidarın yapamadığını biz yaptık ve emeklilere bu zulmü yaşatan AKP iktidarının bu kararını Anayasa Mahkemesine taşıdık. Genel Başkanımız Özgür Özel bu mağduriyete dur dedi ve milyonlarca emeklinin hakkını savunmak için harekete geçti. Söz sırası bizde, emeklileri sizin ellerinize bırakmayacağız” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman