HAK-İŞ Konfederasyonu 1 Mayıs Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma günü kutlamalarını Kocaeli’de Seka Park’ta gerçekleştirecek

HAK-İŞ Konfederasyonu  1 Mayıs Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma günü kutlamalarını Kocaeli’de Seka Park’ta  gerçekleştirecek

HAK-İŞ İl Başkanı ve HİZMET-İŞ Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, HAK-İŞ’in 1 Mayıs’ı her yıl ayrı bir ilde kutlama anlayışına uygun olarak bu yıl kitlesel olarak Kocaeli’nde kutlama kararı aldığını belirterek, “HAK-İŞ olarak, 1 Mayıs’ı bu yıl kitlesel biçimde Kocaeli’nde kutlayacağız. Çalışanların talep ve beklentilerini dile getireceğimiz, 1 Mayıs’ta Filistin ve Gazzeli kardeşlerimizle dayanışma duygularımızı ifade edeceğiz” dedi.

 “HAK-İŞ Konfederasyonu olarak, her yıl ayrı bir ilde 1 Mayıs kutlama kararımız çerçevesinde bu yıl 1 Mayıs Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma günü kutlamalarını Kocaeli’de Seka Park’ta saat 13.00’da kitlesel olarak gerçekleştirecektir.

Gökdemir; HAK-İŞ olarak, işçi hareketi, Türkiye ekonomisi ve sanayisi açısından önemli bir şehrimiz olan Kocaeli’de daha önce Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adana, Erzurum, Sakarya, Konya, Kayseri, Karabük, Ankara ve İstanbul Taksim’de yaptığımız gibi emekçilerin yoğun katılımıyla tarihi bir 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz.

HAK-İŞ olarak bu yıl 1 Mayıs’ı coşkuyla, barış ve kardeşlik türküleriyle Kocaeli’de kutlayacağız. HAK-İŞ’in, Türkiye ekonomisi ve işçi hareketi açısından önemli bir il olan Kocaeli’de gerçekleştireceği 1 Mayıs Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü kutlamalarında Filistinli işçilerle dayanışma duygularımızı da dile getireceğiz.

1 Mayıslar, çalışma hayatının sorunlarını gündeme getirme açısından son derece önem arz etmektedir. HAK-İŞ olarak, 1 Mayıs’ta çalışma hayatının önemli gündem maddelerinden olan vergiden, hayat pahalılığına, sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasına kadar pek çok konuyu gündeme getireceğiz.

HAK-İŞ olarak, Türkiye’nin bütün meydanlarını 1 Mayıs meydanı olarak görüyoruz. Kocaeli’de gerçekleştireceğimiz kitlesel 1 Mayıs kutlamalarının yanı sıra HAK-İŞ il Başkanlıklarımız aracılığıyla bütün illerde etkinlikler düzenlenecek ve HAK-İŞ 1 Mayıs bildirisi okunacak, taleplerimiz güçlü bir şekilde dile getirilecektir, bu minvalde 1 Mayıs Çarşamba günü saat:11:00 da Sakarya Aziz Duran Parkı (Kent Park) ’tan otobüs kaldırılarak, Kocaeli Seka Park’ta düzenlenecek 1 Mayıs programına katılım sağlayacağız bütün üyelerimiz davetlidir.

 

 

Etiketler

Fehmi Duman