Hak ve Huzur Partisi Genel Başkan Gürsel YILDIZ ‘dan  24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkan Gürsel YILDIZ ‘dan  24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı

Hak ve Huzur Partisi Genel Başkan Gürsel YILDIZ ‘dan  24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “Ülkemizin geleceğe giden aydınlık yolunda önemli ve büyük bir görev üstlenen tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Başkan Gürsel YILDIZ, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan  YILDIZ  mesajında şu ifadelere yer verdi:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmenlik’ unvanının verildiği bu anlamlı günde, ülkemizin geleceğe giden aydınlık yolunda önemli ve büyük bir görev üstlenen tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. Malzemesi insan olan, bulunduğu her ortamda mum misali aydınlatan, gücünü sevgiden alan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.

Değerli Öğretmenler, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenlerimiz olduğuna ve öğretmenlik mesleğinin ulvi bir meslek olmakla birlikte üstlendiği sorumluluğa da dikkat çekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor, ülkemizin her köşesinde görevlerini başarıyla ifa eden tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü” nü kutluyorum.

    

Etiketler

Fehmi Duman