SATSO 12. Meslek Komitesi Sakarya Üniversitesi Öğrencileriyle Söyleşide Buluştu

SATSO 12. Meslek Komitesi Sakarya Üniversitesi Öğrencileriyle Söyleşide Buluştu

SATSO 12. Meslek Komitesi Sakarya Üniversitesi Öğrencileriyle Söyleşide Buluştu

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Kitap, Kırtasiye, Basım, Reklam, Medya ve Yayın Kuruluşları sektör temsilcisi 12. Meslek Komitesi, Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrencileri ile söyleşide bir araya geldi.

SAÜ İletişimi Tasarlayanlar Topluluğu tarafından organize edilen söyleşi programına Komite Başkanı Ender Gürsoy, Meclis Üyeleri Zafer Bekdemir, Murat Güler ve Oğuzhan Durak ile Komite Üyesi Güven Hasbaş ve Mert Atalay katıldı. Programda  üniversite öğrencileriyle bilgi ve tecrübeler paylaşıldı, üniversite öğrencilerinin girişimcilik, yapay zeka, işe alım süreci, staj süreci gibi konular hakkında sorular cevaplandırıldı.

Komite Başkanı Ender Gürsoy; “12. Meslek Komitesi olarak SAÜ Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi öğrenciler ile bir arada bulunmaktan dolayı mutluluk duyduk. Sektörümüzün temelinde sanat ve tasarım, fikir, hayal gücü ve pratiklik var. İnsanı başarıya götürecek en önemli şey işini çok iyi yapmasıdır. İşinizi çok iyi yaptığınız da karşılığını daima alırsınız, insanlar sizlere ulaşır. Ancak günümüzde bunun yanında bir de tanıtım için de aynı çabayı göstermek gerekiyor. Burada da işletmeleri öne çıkarmak için sektörümüz önemli rol oynuyor. Basılı yayın ve ürünlerin yanında artık sosyal medya çok revaçta. Sosyal medya içerikleri de hazırlanırken hayal gücü, el becerisi çok önemli. Bugün burada da genç üniversite öğrencisi kardeşlerimizde bu ışığı gördük. Hepsine mesleklerinde başarılar diliyoruz. Davetleri ve nazik misafirperverlikleri için Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölüm Başkanımız Dr. Öğr. Üyesi Tülay Çelik ve tüm fakülte hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Komite olarak sektörün ilerleyişi için üniversitemiz için daima iş birliğine hazırız.” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman