Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, şehirdeki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, şehirdeki basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Osman Çelik basınla buluştu

Seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Cumhur ittifakı’nın Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, şehirdeki basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Cumhur ittifakı’nın Serdivan Belediye Başkan Adayı Osman Çelik, şehirdeki basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

2 Şubat’tan beri sahada aktif olarak çalıştıklarını belirten Çelik, “Cumhur İttifakımızın hem AK Parti hem de MHP teşkilatlarımızla birlikte yol yürümekteyiz. Sahada basmadık nokta, çalmadık kapı ve sıkılmadık el bırakmamak için çalışıyoruz.” dedi.

Resim

Çalışmalarını 3 ayrı ekiple yürüttüklerini belirten Çelik, mimarlardan oluşan proje ekibinin Serdivan’a yapılabilecek projeler üzerinde çalıştığını ifade ederek, “Serdivan’ı kültürel, sağlık, spor, sosyal donatı anlamında nasıl çalışacağız, hangi projelerimizi yapacağımızın çalışmasını hep birlikte yapıyoruz.” dedi.

Serdivan’ın hızla büyüdüğünü ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar’ın önceki hizmetleri için teşekkür eden Çelik, “Ondan devralıp birçok projede daha iyi çalışmalar yapmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Çelik, proje çalışmalarını Şubat ayı sonunda veya Mart’ın ilk haftası gibi kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.

Her zaman güler yüzlü ve motive bir yapıda olduklarını vurgulayan Çelik, “Herkesle konuşarak, paydaş olarak birlikte yapmak istiyoruz çalışmaları. Şeffaf olacağız, ulaşılabilir olacağız.” dedi.

     

Trafik sorununun farkında olduğunu ve çözüm için çalışmaları olduğunu belirten Çelik, “Seçimi kazanırsak, çalışmaları tek yön çift yön olarak düzenleyeceğiz. Esnafla ve halkla istişare edeceğiz.” dedi.

Kırsal mahallelerde tarım ve hayvancılıkla ilgili çalışmalar yapacaklarını belirten Çelik, “Gökçeönem ovasında imar çalışmasına izin vermeyeceğiz. Tarım ve hayvancılık ile ilgili önemli çalışmalar yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Yeraltı otopark çalışmaları olduğunu belirten Çelik, “Zeminin müsait olması da çok önemli. Serdivan’da açık alanda yapma şansımız yok. Cadde 54 kısmını hızlı bir şekilde yeşillendirmek istiyoruz.” dedi.

Serdivan’da kesinlikle bir spor salonuna ihtiyaç olduğunu ve yapacaklarını belirten Çelik, “Kapalı ve açık spor salonları projelerimizde var. Hepsinin restorasyonunu da yaparak aktif hale getireceğiz. Gençlerin spor yapması lazım.” dedi.

Etiketler

Fehmi Duman