Vatan ve Hürriyet Derneği Genel Merkezi 10 Kasım’da Atatürk için lokma dağıttı

Vatan ve Hürriyet Derneği Genel Merkezi 10 Kasım’da Atatürk için lokma dağıttı

Bulvar’da 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında yurt genelinde olduğu gibi Sakarya’da da törenlerle anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 85. yılında yurt genelinde olduğu gibi Sakarya’da da törenlerle anıldı. Sakarya’da saat 09:05 de ise sirenlerin çalması ile vatandaşlar Ata’ya saygı duruşuna geçti.

Vatan ve Hürriyet Derneği  Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni düzenledi. Sırasıyla çelenk bırakılmasının ardından 2 dakikalık saygı duruşu, sirenlerin çalması ve İstiklal Marşının okunması ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anıldı.

Vatan ve Hürriyet Derneği Genel Başkanı Yaşar DURSUN yaptığı  konuşmada Atatürk bir toplum adamıdır. Toplumların sahip çıktığı insanlar ise, anlaşıldıkları ölçüde büyüktürler. Anlaşıldıkları sürece büyüktürler. Kitlelerin, sade insanların, sokaktaki adamın gözünde anlamlarını yitirdiler mi, ölürler. Anlamlarını yitirmekle ölürler. Kalıplaştırılmış olsalar ve o kalıplarda daha bir süre yaşarmış gibi görünseler bile. Ölümsüzler için, hiç kuşkusuz, ölümlerin en acısı budur.Atatürk, Türk milletinin pek büyük bir evladıdır. Türkiye’nin sınırlarını aşan bir toplumsal kişiliğe sahiptir. Onu bu toplumsal kişiliği ile anlamağa çalışmak, ona asgari borcumuzdur. Ayrıca, ondan hala yararlanabilmenin tek yoludur

Vatan ve Hürriyet Derneği  Demokrasi Meydanında  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının hayrına lokma döktürdü.

 

Etiketler

Fehmi Duman