Zafer Partisi’nin Büyükşehir adayı Cihan Kolip “Sakarya depreme hazır değil, 250 bin vatandaş risk altında”

Zafer Partisi’nin Büyükşehir adayı Cihan Kolip “Sakarya depreme hazır değil, 250 bin vatandaş risk altında”

Zafer Partisi’nin Büyükşehir adayı Cihan Kolip basınla bir araya geldi

Şehrimizi bütün siyasi partilerin en liyakatlı, adaletli ve güzel ahlaklı değerleriyle birlikte yöneteceğiz.

Sığınmacı ve kaçaklar için tatil köyü olmayan, depreme hazır bir Sakaryayı oluşturacak, önümüzdeki beş yıl içersinde beklenen büyük Sakarya depremini en az hasar ve kayıpla atlatacağımızın sözünü veriyorum.

Problemi yaratanların, sorunları çözmesi mümkün değildir.

Yıllarca kandırıldık ve aldatıldık.

Artık yeter mühür sende Sakarya…

25 yılda yapamadıklarını tek dönemde yapmaya geliyoruz. Kadromuzu siyasi parti gözetmeksizin şehrimizin en liyakatlı , Adaletli ve Güzel Ahlaklı değerlerinden oluşturduk.

Depreme hazır, en az hasar ve kaybın yaşanacağı Sakarya sözü veriyorum…

Zafer Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, şehirde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Kolip, “Sakarya depreme hazır değil, 250 bin vatandaş risk altında” dedi.

Sakarya’nın tıp dünyası kadar siyaset dünyasının da yakından tanıdığı Zafer Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Uzm. Dr. Cihan Kolip, Zafer Partisi Sakarya İl Başkanı Av. Yücel Tercan ve parti yöneticileri ile birlikte şehirde görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Gündem hakkında değerlendirmelerde bulunan Kolip, Sakarya’nın depreme karşı hazırlıksız olduğunu ve 250 bin vatandaşın risk altında olduğunu vurguladı. Kolip, “Şehrimiz Kuzey Anadolu Fay Hattı’nın en kırılgan çukurunda yer almaktadır. Her 30 yılda bir depremin tekrarlanma riski yüksek olmasına rağmen Sakarya’da depreme yönelik tek bir çivi dahi çakılmadı. Bu şehirde 250 bin vatandaş risk altında yaşıyor.” dedi.

Kolip, Sakarya’nın birçok sorununun olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“Şehre raylı sistem getirilecek dediler, her seferinde seçim beyannamelerinde halka söz verdiler ama aldattılar. Bu şehrin çok büyük bir trafik sorunu var. Sakarya’daki ovaların sulamaya bile ihtiyacı yokken imara açtık. Şehre ihanet söz konusu. Sakarya’da şiddetli depremde binalar toprağa gömülecek. Bu şehirde birçok sorun var. Sakarya bir yandan da en pahalı su içilen şehirlerden biri. Su faturalarını neden bu kadar yüksek ödediğimizi Sayıştay ortaya koyuyor.”

Sığınmacı sorununun da altını çizen Kolip, “Vatan sağ olsun diyen vatandaşlarımızın sığınmacılarla aynı kefeye koyamam. Sığınmacıları geri göndermek için Erenler girişiyle 32 evler arasındaki sanayileri birleştirme düşüncemiz var.” ifadelerini kullandı.

Kolip, eğitim ve gençliğe yatırım yapılması gerektiğini vurguladı. İlk, orta ve liseler için kompleksler yapmayı planladıklarını ve eğitim ve spor kalitesini artırmak istediklerini dile getiren Kolip, “Gençlerin uyuşturucu ile arasına duvar öreceğiz. Atanamayan kişilere iş imkanı sunacağız. Gençliğe yatırımda tasarruf olmaz” dedi.

Kolip, eğitim ve spor kalitesini artırmak, gençlere iş imkanı sunmak ve uyuşturucu ile mücadele etmek için projelerinin olduğunu da sözlerine ekledi.

Kolip, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:

“Bizi kimse desteklemiyor, sermayemiz de yok. Ama biliyoruz ki başkan olursak bize kapalı zarfla kimse hesap soramaz. Biz vatandaşlara vefa borcumuzu ödemek için sahadayız.”

Etiketler

Fehmi Duman