Adapazarı Belediye Başkan adayı Ercan Başnuh,” Sokakta bir tek mutlu vatandaş yok.”

Adapazarı Belediye Başkan adayı Ercan Başnuh,” Sokakta bir tek mutlu vatandaş yok.”

Adapazarı Belediye Başkan adayı Ercan Başnuh,” Sokakta bir tek mutlu vatandaş yok.”

Demokrasi ve Atılım Partisi  Adapazarı Belediye Başkan adayı Ercan Başnuh,  Başaın toplantısında   çarpıcı açıklamalarda  bulundu

Başkan adayı Ercan Başnuh  , Genel seçimler öncesi Ülkenin Gerçek Sorunu Ekonomiydi. Bu gün Yerel Seçimler Öncesi Sorun Daha Ağır Ekonomik Şartlar ve Liyakatsizliktir.

Bildiğiniz gibi  Deva Partisi olarak  2024 Mahalli seçimlere yönelik olarak 1 Şubat tarihinden itibaren  saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu çalışmalar geçmeden önce sizleri yaklaşık 10 ay öncesine Genel seçimlere götürüp o günkü söylemlerimizi hatırlatmak isterim.

O gün ülkenin gerçek gündemi ekonomik sorunlarla beraber bu sorunların yol açtığı toplumsal çöküntülerdir demiştik. Bunu söylerken haklıydık. Ama biz bunu söylerken kıyameti kopardılar. Nas dediler Faiz Enflasyonun sebebidir dediler.  bu görevde olduğum sürece bu faiz de enflasyon da düşecek dediler. Ekonomimiz uçuyor dediler.

Sonra seçimi kazandılar..

17.00 Tl olan Dolar fiyatını 32.00 TL ye çıkardılar. 20.00 TL olan Akaryakıt fiyatını 45.00 Tl ye çıkardırlar. Rasyonel ekonomik modele geçiyoruz dediler, bankalar arası faizi %50 ye çıkardılar. Emekli ve dar gelirliyi  açlığa mahkum ettiler. Emekli maaşını 10.000 TL yapıp bir de dalga geçer gibi 2024 yılını emekli yılı ilan ediyoruz dediler .

Aslında bizim söylediklerimizde haklı olduğumuzu bal gibi biliyorlardı. Ekonomik sorunların üstünü kapatacak başka motivasyonlara ihtiyaçları vardı. Halkın milli ve dini duygularının üzerinden bir kampanya yürüttüler .Kısacası halkı kandırdılar.

Şimdi yerel seçimlere gidiyoruz.

Sahada vatandaşla ,esnafla,köylüyle,emekliyle ,öğrenciyle,ev kadını ile halkın her kesimiyle görüşüyoruz.

Ortada iki Vahim durum var. Birincisi ,sokakta bir tek mutlu vatandaş yok. İkincisi ise daha vahim, halkın siyasete ve siyasetçiye inancı kalmamış.

Ülkede ve şehirde sorunların çözümüne yönelik olarak halkın siyasetten beklentisi ve inancının kalmamış olması Türk siyasetinin uzun yıllar tamir etmek zorunda kalacağı ciddi bir sorundur.

Bu tablo içinde iktidar belediye başkan adaylarının ki bir kısmı mevcuttaki belediye başkanıdır.Yaptıkları şeyler,yıllardır çözemedikleri ,çözmedikleri hatta sebep oldukları sorunları çözme vaadi.

Bunu da basın ,sosyal medya , şehrin her tarafına yapıştırdıkları boy boy afişler ve süslü sloganlar ile korkunç bir para harcayarak yapmaya çalışıyorlar.

Değirmenin suyu nerden geliyor diye sormuyoruz bile . Biliyoruz.

Kamunun ,belediyenin kaynakları yanında menfaat beraberliği yaptıkları kişilerin parasal destekleri ile yürütüyorlar.

Buradan sesleniyorum.

Orhan camide sabah namazında verdiğiniz pozlar sizleri kurtaramayacak. Hem küçük bütçelerle seçim çalışmalarını yürüten bizlere kaybedeceksiniz, hem de halkın kaynaklarını kullanmanın dini ve  vicdani sorumluğunun altında kalacaksınız.

İktidar Partisinin Belediye Başkan Adayları, Bakanlıkların yapacağı İşleri Vadetmeyi Bırakıp Geçen Ay Törenle Açtıkları Unkapanı Meydanındaki Tuvaletleri Tıkanmaktan Kurtarsın

İktidar partisinde herkes sahada

Belediye başkan adayları, Milletvekilleri,bakanlar.

 Belediye başkan adaylarının seçim vaadlerine bakılırsa ,sağlık bakanı yerine  aile sağlığı merkezleri, spor bakanı yerine spor salonları ulaştırma bakanı yerine tren yolları,sanayi ve teknoloji bakanı yerine teknolojik üsler vadediyorlar. Bakanlara gerek yok yani

Beyler kendinize gelin

Sizin geçen ay görkemli törenle açtığınız unkpanındaki tuvaletleriniz üçüncü  günü tıkandı kullanılmaz hale geldi.

Sizin semerciler mahallesinde ,yenicamide ,maltepede orta mahallede sorumlu olduğunuz sokaklarınızda yürünmüyor.

 Şeker mahalle başta olmak üzere  attığınız asfaltın yağmur giderleri hala açık değil . Yağışlı havalarda ortalık göle dönüyor.

 kırsal mahalleye dönmek isteyen köylerin dilekçelerini cesaret edip büyükşehir meclisine gönderememişsiniz.

Siz bize oy vermezseniz size hizmet gelmez diye millete parmak sallayan milletvekillerine durun halka bunları söyleyemezsiniz demeye cesaret edememişsiniz

Siz Tekeler, Karakamış, Harmantepe, Taşkısığı  Çaltıcak ve Göktepeyi mikroba  vatandaşın hayvanlarını telef eden çöp merkezine çözüm bulamamışsınız.

Adapazarı için yola devam sloganı ile iş mi çözeceksiniz

Yürünecek yol mu var Adapazarı’nda

Ama seçim öncesi bunları söylemeniz gerekiyor.

Seçim öncesi bunları yapmanız gerekiyor.

Seçim Öncesi Aceleyle Açtığınız Ada hayat Projesi Tam Bir Fiyaskodur

Tıpkı altında akarsu bulduğunuz ADA HAYAT  projesine temel atmak  gibi. Ne hikmetse seçime 10 gün kala sular birden kesildi. Vatandaşın  parasıyla yaptığınız görkemli ve bakanlı töreni seçimden sonra eğer o makamda oturursanız tekrar yaparsınız.

Ada hayat projesi başlangıcından itibaren yapılan tüm güzellemeler rağmen tam bir fiyaskodur. Adapazarının merkezinde şehri tıkayan bir yapı olmasının yanında bitirilebilirse bazı bölümlerinin işletilmesi açısından da çok konuşulacak bir projedir.

Adapazarı Belediyesinin Lanse Ettiği 112 Proje nedir ? Hangi Firmalara hangi Bedelle yaptırılmıştır.?

Bunları neden belediyenin web sitesine koymuyorsunuz .Vatandaşı Bunu Bilmeye Hakkı Var.

Adapazarı belediye başkanının  112 proje diye şehre lanse ettiği projeler nelerdir.? Neden Adapazarı belediyesi web sayfasında bunlarla ilgili bir bilgi yok. 2022 yılında belediyeyi denetleyen Sayıştay, ihale ile yapılması gereken işlerin parçalara bölünerek doğrudan teminle yaptırıldığını tespit etmiş.

Doğrudan temin nedir ?

Gel sen bu işi yap, Yanına da 2 yan teklif getir demektir.

Buradan Adapazarı belediye başkanı olan ve yeni dönemdeki mevcut adaya soruyorum. Bu 112 projeyi ihale ile mi yaptırdın yoksa bir kısmını doğrudan temin ile mi hallettin ?

Vatandaşın bunu bilmeye hakkı var.

Bu 112 projeyi hangi bedelle hangi yüklenicilere yaptırdın koy internet sitesine .Şeffaf olsun

Ayrıca 2022 yılında doğrudan temin ile yaptırdığın işlere 2023 ve 2024 te devam ettin mi? Ettiysen vatandaşın faydasına olan hangi işlerdir bunlar.

Değerli basın mensupları

Bu ülkede ve bu şehirde kamusal alandan sorumluluk alan herkesin öncelikli vazifesi  Hakkaniyetli olmaktır. Millete ait olanı  millete harcamaktır. Milletin parasıyla seçim çalışması yapmamaktır. Meydana çıkacaksan belediyenin makam aracını belediyenin otoparkına bırakmaktır.  Seçim meydanlarında kullandığın propaganda malzemesini ,fotoğrafçını, sosyal medya çalışanlarını, hatta çocukların eline tutuşturduğun hediyeleri dahi millete yük olmadan kendi cebinden harcamaktır.

Halkını düşünmek ve şeffaf olmaktır.

Yoksa pek çok iddia ile muhatap olursun .Mahçup olursun.5 yıl  10 yıl belediye başkanlığı yaptığın şehre kendini tanıtmak için bol bol poster resim asmak zorunda kalırsın .

Belediyenin Şirketi Halka Satacağı Ucuz Eti Düşük Bedelle Özel Sektör Firmalarına mı Sattı

Bu günlerde şehirde bir iddia var. Deniliyor ki, Belediyenin bir şirketi vatandaşa ucuza satmak üzere temin ettiği önemli miktarda eti,küçük bir kısmını kendi mağazalarında ama önemli bir kısmını şehir dışında faaliyet gösteren 2 firmaya satmış. Hem de temin ettiği fiyatın üzerine sadece 1 Tl  fiyat koyarak ve güncel piyasa fiyatının çok altında satmış. Vatandaş ucuz et almak için geceden kuyruğa girerken böyle bir şey yapıldıysa büyük günah. Büyük ayıp…

2023 yılında ve 2024 yılında yapılan satışların cari hesap hareketleri bana kadar ulaştıysa , bu işi yapanlar vatandaşa çıkıp bir açıklamada bulunmak zorundalar.

Bundan sonraki sözlerim değerli Adapazarı halkına

Bizler 1 şubattan beri sahada sizlerle buluştuk .Dertlerinizi dinledik. Adapazarı’nın merkezinde mahallelerinde ve kırsal bölgelerdeki köylerinizde sorunları tespit ettik. Siyasi olarak sorumluluk aldığımızı ifade ettik. Pek çoğunuzun siyasete soğuduğunu hatta bir kısım vatandaşın sandığa gitmememe kararına üzülerek şahit olduk.

Makam sizin hizmet seçeceğiniz yöneticilerin, Mutlaka gidin oyunuzu kullanın .

Vatandaş Oyunu Mutlaka Kullanmalı ve Kullanırken de iyi Düşünmeli .

-Semerciler,Şirinevler,Yenicami,başta olmak üzere sokaklarınızı ve caddelerinizi yapmayanlara mı oy vereceksiniz

-Şeker mahalle ,Orta mahalle ,Güllük  başta olmak üzere attığı asfaltın yağmur giderlerini 2 sene sonra açmaya gelenlere mi oy vereceksiniz

-Şehirde dezavantajlı gruplar olan engelli vatandaşlarımıza engelli tuvaletlerini çok gören bir anlayışa mı oy vereceksiniz

-Örentepe, Işıklar,Karakamış,Karapınar gibi  kırsal mahalleye dönmek isteyen 34 mahallenin taleplerini göremezden gelenler mi oy vereceksiniz

-Halkın kaynaklarını kendi seçim kampanyasında kullanıp, yine halkın parasıyla sabah çorbası dağıtıp, göz boyayanlara mı oy vereceksiniz

-Bize oy vermezseniz size hizmet gelmez diye parmak sallayıp, halkı hakkı olan hizmetle tehtit edenler mi oy vereceksiniz

-Deprem gibi kocaman bir tehlikeyi yok sayıp,en ufak bir adım atmayanlara mı oy vereceksiniz

-Tekeler,Taşkısığı,Karakamış,Göktepe,Çaltıcak.Harmantepe’yi kimyasal ve mikrobik olarak  olumsuz etkileyen ,hayvan ölümlerine sebep olan çöplüğü görmezden gelenlere mi oy vereceksiniz

-Evrenköy, Karaköy,Rüstemler gibi mahalleleri imar konusunda çaresiz bırakanlar mı oy vereceksiniz

-Kısacası yıllardır yapmadıklarını bugün yapacağını vadeden ama bugün yaşadığınız sorunların asıl sebebi olan yöneticilere mi oy vereceksiniz.

Eğer kararınız bu olacaksa biz sandıkta vereceğiniz karara saygılı olacağız .

Eğer kararınız bu gidişi değiştirmek olacaksa,

Başta milletin ana sütü gibi helal olan kaynaklarını korumak ,bir kuruşunu zayi etmemek  ve siyasete kullanmamak üzere namus ve şeref sözü vermiş DEVA kadroları sizlere hizmet  etmeye hazırdır diyorum.

Başta bugün toplantımıza iştirak eden basın mensupları ve katılımcılar olmak üzere tüm Adapazarlı hemşehrilerimize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum .

31 Mart 2024 mahalli idareler seçimlerinin hem şehrimiz hem de  ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum

Etiketler

Fehmi Duman