Başkan Fatma KILINÇER kongrede güven tazeledi

Başkan Fatma KILINÇER kongrede güven tazeledi

Başkan Fatma KILINÇER kongrede güven tazeledi
Sakarya Engelliler ve Güçlendirme Derneği olağan genel kurul toplantısı yapıldı.
Genel kurulu Yönetim Kurulu adına Fatma KILINÇER açarken, üye ve katılımcılar sırayla kendilerini tanıttılar. Daha sonra toplantıyı yönetmek üzere Fehmi DUMAN, Necla BAKAN ve Fatma SARIOĞLU’dan oluşan Divan Heyeti seçildi.
2021 – 2024 dönemine ilişkin faaliyet raporu, mali rapor ve Denetim Kurulu raporları onaylandı. Yönetim Kurulu adına Fatma KILINÇER 2021 – 2024 dönemini değerlendiren bir konuşma yaptı.
Sakarya Engelliler ve Güçlendirme Derneği Başkanı Fatma Kılınçer Derneğimiz engelli insanlarımıza sosyal , kültürel ve ekonomik olarak destek vermek , ayni ve nakdi yardım etmek , engelli insanlarımızın yaşamlarını kolaylaştırabilmek amacıyla faaliyet göstermek için kurulmuştur.

Sakarya Engelliler ve Güçlendirme Derneği  Yönetim Kurulu Başkanı Fatma KILINÇER

Engellilerin eğitim, sosyal, kültürel, ekonomik, hukuki, mesleki vb. hak ve menfaatlerini koruyup geliştirmek ve istihdamı, sosyal hayata uyumu, insan hak ve özgürlüklerinden gerçek anlamda faydalanabilmelerini sağlamak; engellilere yönelik ayırımın kalkması ve hayatlarında girişken, üretken, verimli, başarılı bireyler olmaları için çalışmalar yapmak; özürlülüğe yol açan nedenleri ve sonuçlarını ortadan kaldırmak için her türlü çalışma yapmak ve sosyal dayanışmayı sağlamak; engelliler arasında karşılıklı sevgi ve saygıyı yerleştirmek; ruhsal ve bedensel olarak sağlıklı bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunmak ve rehabilitasyonlarını sağlamaktır.
En büyük engel sevgisizliktir. Dernek olarak yaşadığımız sorunların en başında sağlık sorunlarıdır. Sağlıkta onların bozulan cihazlar konusunda kendilerinin ödemesi gerektiği için çok sıkıntılı. Bunun çok sıkıntısını yaşıyoruz. Bilhassa işitme cihazlarının tamiri 5000TL’den başlıyor. Bu yüzden çocuklarımız maalesef eğitim göremiyorlar. Sıkıntılar çok inşallah onları bir şekilde atlayacağız “ Yüzlerce öğrenci işitme ve konuşma engelli. Sakaryamız bu öğrencilerin yetişmesinde çok zayıf. Yeni dönemde görev alacak arkadaşlarımıza başarılar dilerim”dedi.
Tahmini bütçe ve karar önerilerinin onaylanmasının ardından Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimine geçildi. Buna göre Sakarya Engelliler ve Güçlendirme Derneğin 2024 – 2027 dönemi Yönetim Kurulu asil üyeliklerine FATMA KILINÇER ,NİMET DURAHİM,NECLA BAKAN, FEHMİ DUMAN,FATMA SARIOĞLU seçildi SERPİL BÜLBÜL ,NESLİHAN KILIÇ ,NURGÜL ÇAKAR ,EMEL UYSAL,EYİP ÇAMUR Yönetim Yedek üyeliklere seçildi ; Denetim Kurulu asil üyeliklerine ise BURCU ÖZKAN,GÜLDEN MERİÇ ,CANAN ÇAMUR seçildi.Denetim Kurulu Yedek AYHAN SARIOĞLU ,DURMUŞ ÇOBAN,SALİÇ ÇOBAN dan oluşan liste seçildi.
Yeni seçilen Yönetim Kurulu adına Fatma KILINÇER “Her dönem aramıza yeni insanlar dahil oldu. Yol arkadaşlarımız hep sayıca arttı, bundan sonra da artacak. Gelenler oldu, gidenler oldu. Yine olacak. bu devam edecek. İnsan sirkülasyonu devam edecek; etmeli. Dernekler böyle ilerler”.
“Bizim ülkede kişiye bağlı olan birçok kurum vardır. Biz bunun olmamasına elimizden geldiğince gayret ettik.
“Geride bıraktığımız çalışma döneminde anın gerginliği ile kırıcı olduğumuz veya haksızlığa uğrattığımız arkadaşlarımız olabilir. Bu kişilerin hepsinden Özür dilerim. Şunu da belirtmek isterim ki; benim de canımın sıkıldığı ve haksızlığa uğradığımı düşündüğüm zamanlar olmadı değil”.
“Evet, yeni dönemin hepimiz için başarılı olmasını dilerim”.şeklinde konuştu.

Etiketler

Fehmi Duman