Giresun Belediye Başkan adayı Semih NEFES “Giresun’a Nefes Olmaya Geliyoruz”

Giresun Belediye Başkan adayı Semih NEFES “Giresun’a Nefes Olmaya Geliyoruz”

“Giresun’a Nefes Olmaya Geliyoruz”

🔴Bahadır ALEMDAROĞLU

Öncelikle Giresun Belediye Başkan adayı Semih NEFES kimdir? Sizi tanıyabilir miyiz?

2003 Giresun doğumluyum. Öğrenimimi Giresun’da tamamlamış bulunmaktayım. Evli, bir çocuk babasıyım. İç dekorasyon işi ile ilgilenmekteyim.

Yakın zamanda adaylığınızı açıkladınız. Türkiye’nin en genç belediye başkan adaylarından birisiniz. Sizi bugünlere hazırlayan etmenler nelerdir?

Memleketimiz açısından, seçilmiş çoğu parti ve kişi yanlış seçimler olmuştur. Hiçbir zaman gençlerimizin yanında durulmamıştır. Sokaklarda vatandaşlarımız ile yakından ilgilenilmemiştir. Şehrimizin sorunlarına çözüm bulunamamıştır. Ben ve ekibim bunları artık örtbas edemedik ve bu göreve talip oldum.

Giresun için belirlemiş olduğunuz projeler var mı? Seçildiğiniz takdirde yapacağınız ilk şey ne olacak?

PROJE: Şehrimizin geçmişten bugüne kadar çözülmeyen en büyük sorunu olan trafik sıkıntısını katlı yeraltı otoparkı inşa ederek ortadan kaldıracağız.

PROJE: Şehrimizin bir kaç bölgesinde bulunan derelerimize neredeyse bakılmaz hale gelmiş durumda. Vatandaşlarımıza layık olacak şekilde derelerimize ıslah projesi uygulayarak yeşillendirmeler yapacağız.

PROJE: Her şehirde bulunan kapalı pazar alanı projesini bu vakite kadar hiçbir belediye başkanı şehrimize kazandıramamıştır. Biz vatandaşlarımızın daha iyi bir alışveriş yapabilmesi, pazar esnaflarımızın daha iyi satış yapabileceği semt pazar alanlarını şehrimize kazandıracağız.

PROJE:Şehrimizin sporcularının ve amatör kulüplerin büyük bir sorunu olan futbol sahası yetersizliğini Aksu Mahallesi Çöp Alanı Islah Projesi ile 7 futbol sahası, 3 basketbol sahası, su sporları için alan ve sporcu yetiştirme merkezimizi şehrimize kazandıracağız.

PROJE: Gedikkaya tepesini şehrimize yakışacak şekle getirmek ve vatandaşlarımızın muazzam Giresun manzarasına eşlik etmeleri için seyir terası ve 8 dükkânlık esnaf alanı inşa edeceğiz.

PROJE: Şehrimizin farklı sahil bölgelerine İskele Kafe Projesi inşa ederek Karadeniz’in eşsiz mavilikleri üzerinde vatandaşlarımız rahat bir şekilde zaman geçirebilecekler.

Giresunda çözümü en acil sorun nedir, bu konuda yapmış olduğunuz bir çalışma var mı?

Şehrimizin en büyük sorunu olan trafik sorununu 31 Mart tarihinden irtibaren 1 sene içinde yapacak olduğumuz 600 araçlık katlı yeraltı otopark projemiz ile çözeceğiz.

Son olarak, seçmenlere neler söylemek istersiniz? Sizi neden seçmeliler?

Giresun’umuzun halkın içinde olan bir vatandaşı olarak bütün sorunlarına hakimim. Ve bu sorunları giderebilmek için uğraşacak tek kişi vatandaşı ile iç içe olan bir kişi olmalıdır. Bu zamana kadar gelen herkes vatandaşa üst pencereden bakmıştır. Biz geçmişte yapılan hataları yapmayacağız, biz yapılan kaldırımları söküp yeniden yapmak için değil şehrimizin ve vatandaşımızın eksiklerini onarmak için göreve talibiz. Ben şehrimin vatandaşını iyi tanırım çünkü bende onlardan birisiyim ve şuna eminimki GİRESUN evladına sahip çıkacaktır. Giresun’a ve Giresun Halkına Nefes Olmaya Geliyoruz.

Etiketler

Fehmi Duman