Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Burhan Ataş ‘ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Burhan Ataş ‘ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Burhan Ataş ‘ın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı
“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” olması münasebetiyle Hak ve Adalet Partisi Genel Başkanı Burhan Ataş günün anlam ve önemine ilişkin bir mesaj yayımladı.
Genel Başkan Burhan Ataş mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Dünya Engelliler Günü, dünya genelinde milyonlarca insanın karşılaştığı engelleri fark etmek, anlamak ve ortadan kaldırmak amacıyla kutlanan anlamlı bir gündür. Bu özel gün, engelli bireylerimizin haklarına vurgu yaparak toplumsal farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. Engelli bireylerimiz güçlü iradeleri, azimleri ve yetenekleri ile toplumumuzun vazgeçilmez bir parçasıdır. Dünya Engelliler Günü, bu değerli bireylerimizin yaşamlarını kolaylaştırmak, haklarını korumak ve sosyal hayata tam anlamıyla katılımlarını sağlamak adına bir fırsat sunmaktadır.


Hak ve Adalet Partisi ailesi olarak toplumun her kesimini engellilerin yaşadığı zorlukları anlamaya, destek olmaya ve birlikte daha kapsayıcı bir dünya inşa etmeye davet ediyoruz. Engelli bireylerimizin potansiyellerini tam anlamıyla ortaya koymaları için elimizden gelen çabayı göstermeli, engelleri birlikte aşmalı ve herkesin yaşamını daha iyi hale getirmek için dayanışma içinde olmalıyız. Engelli bireylerin yaşadığı zorlukları anlama, farkındalık yaratma ve toplumumuzu daha kapsayıcı kılma çabalarını destekleyen herkesi kutluyoruz. Dünya Engelliler Günü, birlikte daha güçlü olduğumuz bir dünyaya adım atmamıza vesile olacak ve toplumsal dönüşüme katkı sağlayacaktır. Bu anlamlı günde, engelli bireylerimizin haklarına saygı göstermeyi, kapsayıcı bir toplum için çaba sarf etmeyi ve birlikte daha güçlü bir dünya inşa etmeyi taahhüt ediyoruz. Bu anlamlı günde, engelli bireylerin kararlılığına ve gücüne vurgu yapmak istiyoruz.
‘Engeller sadece zihinde var, zihinleri değiştirirsen, engelleri aşabilirsin’ sözüyle birlikte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, engelli bireylerimizin ve ailelerinin yanlarında olduğumuzu ve her türlü desteği kendilerine vermeye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyoruz

Etiketler

Fehmi Duman