Köyüme Dokunma Platformu “Köylerimize şaşı bakış var. Bunu değiştirmek istiyoruz. Gerekeni yapacağız”

Köyüme Dokunma Platformu  “Köylerimize şaşı bakış var. Bunu değiştirmek istiyoruz. Gerekeni yapacağız”

Köyüme Dokunma Platformu “Köylerimize şaşı bakış var. Bunu değiştirmek istiyoruz. Gerekeni yapacağız”

Köyüme Dokunma Platformu, Adapazarı’nda bulunan bir kafede toplantı düzenledi.

Toplantıya Köyüme Dokunma Platformu Başkanı Mecdi Cengiz, platform üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı

Köyüme Dokunma Platformu Adapazarı’nda bulunan bir kafede toplandı.

Yapılan toplantıya, Köyüme Dokunma Platformu Başkanı Mecdi Cengiz, platform üyeleri ve mahalle muhtarları katılım sağladı.

Toplantıda bundan sonraki süreçte yapılacak çalışmalar ele alınarak, Sakarya bazında bütün ilçelerde köylerde yapılacak çalışmalar hakkında durum değerlendirilmesi yapıldı.

Köyüme Dokunma Platform Başkanı Mecdi Cengiz,  “ Sakarya’da kanun çıkalı 3 yıl oldu. En küçük adım atılmadı. Uzun zaman sonra belediye görüşmeleri taleplerinize karar verildi. Halledeceğiz, sorunları çözeceğiz denildi. Maalesef olmadı. Bu güne kadar yasa çıkalı 3 yıl oldu ama en küçük faaliyet olmadı.

Sakarya köyleri tamamen ambargo altında. İyi niyetli girişimlerimizden sonuç alamadık. Biz bu dönemde seçimlere kadar köylerimizde muhtarlarımızla daha yakın ilişki kurmak üzere çalışmalara devam edeceğiz. Bizim öncelikli olarak çağrımız var

Sakarya köyleri yok ediliyor. Tarım ve hayvancılık çökmüş durumda. Böylesi vahim gelişme var. Belediyeler makyajlarla bu konuyu yutmak istiyorlar. Bu köyler sahipsiz değildir. Köylere dokunan yanacaktır” şeklinde konuştu.

“KÖYLERE ŞAŞI BAKIŞ AÇISI VAR”

Geyve Boğazı Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği Başkanı Kamuran Tan, “Köylerimize şaşı bakış var. Bunu değiştirmek istiyoruz. Gerekeni yapacağız. Gerekirse cumhurbaşkanlığında çözeceğiz. Sakarya tarım memleketiydi, şu an böyle demek mümkün değil” dedi.

Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Etiketler

Fehmi Duman