Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir adayı Ömer Abdullah Ayhan teşkilat mensuplarıyla buluştu

Saadet Partisi  Sakarya Büyükşehir adayı Ömer Abdullah Ayhan teşkilat mensuplarıyla buluştu

Saadet Partisi Büyükşehir adayı teşkilat mensuplarıyla buluştu

Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Adayı Ömer Abdullah Ayhan, Saadet Partisi il binasında Teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi.

Buluşma programına, Saadet Partisi il başkanı Hasan Zengin, Saadet Partisi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Adayı Ömer Abdullah Ayhan, Teşkilat mensupları ve çok sayıda partili katılım sağladı.

Ayhan, programa ailesi ile birlikte katıldı.

Ömer Abdullah AYHAN yaptığı konuşmada;

“Tohumlar Milli Görüş belediyeciliği olarak boy gösterecek”
Bugün burada seçimlere iki ay gibi bir zaman kala şu an içinde bulunduğumuz teşkilat binamızda çok tarihi bir ana şahitlik ettiğimize inanıyorum. Allah’ın izniyle iki ay sonra kazanacağımız Sakarya Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin ilk işaret fişeğini bugün buradan hep birlikte atıyoruz ve inanıyorum ki buradaki inanç  Sakarya’nın her bir ilçesine, mahallesine, hanesine tohum olup düşecek, 1 Nisan sabahı filizlenip Sakarya’da insanımızın hak ettiği Milli Görüş belediyeciliği olarak boy gösterecek.

Bizler iyinin, doğrunun, güzelin, hakkın ve adil olanın ne olduğunu, ve bu uğurda nasıl çalışılacağını, çözülmez görünen meselelere nasıl çözüm üretileceğini, insanları ayırmadan siyasetin nasıl yapılacağını bizzat yaşantıları ile gösteren büyüklerimizin evlatlarıyız.

Ben bugün kamu görevi yaparken çayınızın yanındaki şekerden bile tasarruf edeceksiniz diyen, bakanlığı süresince bırakın yakınlarına iltimas geçmeyi, bakanlığın ailesine tahsis ettiği resmi aracı, kendi ailesine bile kullandırmayan bir geleneğin mirasçısı olarak karşınızdayım.

Devletin işinde devletin mumunu, kendi işinde kendi mumunu kullanan Hz.Ömer’i kendisine örnek alan ve bu hürmetle oğlunun ismini de Ömer koyan bir babanın evladıyım.

Bugüne kadar babama ve ismime layık bir hayat sürmeye çalıştım. Bugünden sonra başkan olduğumda da babama ve ismime layık bir şekilde Sakarya’ya hizmet edeceğim.

Bugün devlet yönetiminde herkesin Ömer’ler aradığı zamanlardayız. İnsanımız şehirleri yönetecek adil idareciler arıyor.
Sakarya halkı oturduğu koltuğun emanet olduğunu bilen bir başkan istiyor. Biz göreve geldiğimizde yönetim ilkelerimiz çok açık olacak.

Önce adil olacağız. Bize oy versin vermesin, aynı görüşte olalım olmayalım bu şehrin her bir insanına aynı değeri vereceğiz. En çok oy aldığımız mahalleden ilçeden değil, en acil hizmete ihtiyacı olan yerden işe başlayacağız.

Belediye bütçesini gereksiz harcamalarla israf etmeyeceğiz, her bir kuruşunu emanet bilinci ile milletin hizmetine kullanacağız. Yaptığımız her yatırımın hesabını en ince detayına kadar milletin göreceği şekilde yayınlayacağız.

Kimseye iltimas geçmeyeceğiz. Liyakatli ve dürüst insanlarla beraber çalışacağız. Belediyede görev yapan fikri, siyasi görüşü, inancı ne olursa olsun çalışkan, dürüst ve ehliyetli insanlar bizim en önemli insan kaynağımız olacak.

Yapılmış her güzel işin devamını sağlayacağız.

Bugüne kadar bu şehre hizmet etmiş olan bütün idarecilerle istişare edecek, bir yerde bir iş yapacağımız zaman o işin bütün paydaşları ile görüşeceğiz.

Sakarya coğrafi konumuyla, tarihi geçmişiyle, turizm ve kültürel zenginliklerimizle, tarımdaki verimli topraklarımızla, sanayisiyle, esnafıyla ve yetişmiş insan kaynağı ile maalesef hak ettiği yerde değil. Biz bunları görerek daha iyi bir Sakarya mümkün diyoruz.

Bugün burada huzurunuzda seçim çalışmalarımıza başlarken parti rozetimi çıkarıyorum ve ay yıldızlı rozetimi takıyorum.

Sizlerin de şahitliğinde herkesin başkanı olacağıma, siyasi görüşü bizden olsun olmasın herkesi kucaklayacağıma, tüm etnik kimlikleriyle Sakarya halkına ve Sakarya’ya hizmet edeceğime söz veriyorum.

Sizlerden de Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde Milli Görüş belediyeciliğinin iktidar olması için var gücümüzle kapı kapı dolaşarak insanımıza bizi anlatmanızı istiyorum.

Saadet Partisi olarak bu seçim Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağız.

Bunu da her seçimde en iyi çalışmayı ortaya koyan bu güzide teşkilatın mensuplarıyla yapacağız. Herkesin oyunu isteyerek, toplumun tüm kesimlerinden oy alarak başaracağız.

Ben de ilk olarak Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Ekrem Yüce’yi ziyaret ederek ilk oyumu kendisinden isteyeceğim.
İnanıyorum ki; Ekrem Bey de bu şehri en iyi şekilde yönetmemiz için bize destek verecektir.

Arkadaşlar bundan sonra hepimiz bir Ömer’iz. Geçmişimizden aldığımız bu değerlerle geleceğimiz olan çocuklarımıza yaşanabilir bir Sakarya bırakmak için hep birlikte çalışacağız” ifadelerini kullandı.

   


Etiketler

Fehmi Duman