Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ”Her yıl 400 bin kaçak ülkemize sınırlarımızı aşarak giriyor”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ”Her yıl 400 bin kaçak ülkemize sınırlarımızı aşarak giriyor”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ”Her yıl 400 bin kaçak ülkemize sınırlarımızı aşarak giriyor”

BİR MİLLET İNTIHAR EDİYOR

Eğer kapıları açarsan, uçak parası denkleştiren herkes gelebilirse, sınırdaki duvarı atladı mı Türkiye’de ise, burada destek, yardım görüyorsa, sigorta primi ödemeden şartsız kayıtsız işe giriyor, vergi vermeden iş kurabiliyorsa,

GELİRLER!

Ve gelenler de gitmez. Türkiye’nin çevresinde buraya gelmek isteyen, ya da aklınca buradan kapağı Avrupa’ya atmak isteyen ama Avrupa’nın çektiği duvarı aşamayacağı için burada kalacak belki 500 milyon kişi var.

Yazıyla da yazalım, beş yüz milyon. Avrupa Birliği bunu bildiği için mülteciler ile ilgili bütün hukuk sistemini değiştirdi.

Kendisi Avrupa Kalesi ve yeni mülteci hukuku ile korumaya çalışıyor.

Türkiye’de ise bir millet intihar ediyor! Elitleri, siyasileri devlet görevlileri okumuşları ya uyuyor ya da uyuma numarası yapıyor.

Bu işgali geri çevirmek her saniye daha da zorlaşıyor Tarih kitaplarında “evet bu bölgede eskiden Türkler denen bir grup yaşardı” denmesini mi istiyorsunuz? Bugün ülkemizde yaşayan kayıtlı ve kaçak 7 milyon Suriyeli kalırsa sayıları 21 milyon olacak.

Her yıl 400 bin kaçak ülkemize sınırlarımızı aşarak giriyor. 2040 kadar böyle devam ederse sadece 6.4 milyon kaçak ülkemize girecek.

Bakın, ülkemizdeki mevcut Afganları, Afrikalıları, Pakistanlıları vs. Hiç saymadım.

Problem görmemek mi, anlamamak mı, koca bir millet entelektüel ve siyasi olarak felç mi oldu, küçük hesaplar küçük çıkarlar bu büyük tehdidi görmeyi engelliyor mu?

Bu işgale karşı çok ciddi, kolektif olarak tam teşekküllü interaktif akılcı sert önlemler alınmazsa maalesef yakında sizi Zafer Partisi bile kurtaramaz.

Çünkü dünya bölgemizden hareketle küresel bir çatışmaya sürükleniyor.

Bu hayati problemin çözümüne başlamak için bir sonraki seçimi beklemeyelim!

Buradan Saray’da yaşayan Erdoğan’a, yerel yönetimde iktidarda olan, mecliste olan olmayan bütün partilere açık çağrımızdır: bir an önce herkes konuyla ilgili bilgisini tahlilini uyarısını çözüm önerisini birikimini ortaya koysun ve bir an önce bu işgali durdurmak için beraber hareket edelim.

Bu çağrıya karşılık vermeyen herkes tarih karşısında kendini savunmak durumunda kalacaktır.

Seçimler bitti. Oyunu alan aldı alamayan alamadı.

Koltuklara yeni eski insanlar oturdu.

Ama bu problem çözülmeden devam ederse tekrar ediyoruz, Türkiye göz göre göre ve hem de eskisi gibi yavaş yavaş değil artık giderek hızlanan bir şekilde intihar etmiş olur.

Bu noktada seçmenimiz olan olmayan tüm vatandaşlarımızdan tüm sivil toplum örgütlerinden üniversitelerden devlet kurumlarından sığınmacı ve kaçak meselesi ile ilgili çözüm üretme çağrımıza destek ve katkı bekliyoruz.

Etiketler

Fehmi Duman